Výživa

Sestavení jídelníčku – jak probíhá?

Individuální sestavení jídelníčku na míru je konkrétní aplikace stravování dle metabolického typu vytvořená do detailu a přesných hodnost podle požadavků, cílů a preferencí klienta. Vycházím z podkladů, které získám dotazníky.

Jídelníček vychází z metabolického typu klienta, který zjistím pomocí dotazníků a ověřím krátkou konzultací, kterou potvrdím metabolický typ. Ideální je spolu s konzultací metabolického typu, ale není k samostatnému jídelníčku nutná. Tento postup je však ideální pro hlubší pochopení principů jídelníčku a stravování dle metabolického typu. Sestavením jídelníčku si klient nemusí lámat hlavu s počítáním hodnot a uspořádáním stravování dle jeho režimu a cílů. Navíc získá spoustu nových typů, které rozšíří a obohatí jeho dosavadní stravování. Cena jídelníčku po konzultaci je zvýhodněna.

Mnoho klientů se po konzultaci rozhodne pro sestavení jídelníčku, jiní využívají rovnou kompletně obě služby. Pro začátek nebo pokud nevíš, kterou službu si vybrat, je nejlepší začít konzultací metabolického typu.

Respektuji individuální požadavky, zvláštnosti a řešení specifických zdravotních problémů. Sestavuji i vegetariánské jídelníčky, které odpovídají sacharidovým metabolickým typům. Zohledňuji finanční možnosti klienta, časovou náročnost přípravy jídel a maximální přizpůsobení cílům a požadavkům klienta. Každý jídelníček je originál!

Sestavením jídelníčku a získáš nové tipy, jídla, pestrost, přesný rozpis a dávkování doplňků výživy a systém, se který si postupně zažiješ a v budoucnu se naučíš improvizovat. Každé jídlo je ve dvou variantách dle chuti a surovin. Jídelníček je přehledný, variabilní a praktický. Sestavuji ho obvykle do 2 týdnů nebo dříve od připsání platby.

Frekvence jídel je dle požadavků klienta, ale obecně více jak 3 jídla za den považuji za zbytečné. Není problém kombinovat i různé frekvence stravování, např. některý den 3, jiný den třeba 2, což umožňuje i kombinování cílů, zaměření a přizpůsobení.
Jídelníček obsahuje obvykle variantu na tréninkový den a volný den, kde je rozdíl v kalorickém příjmu a je přizpůsoben různým denním režimům a aktivitám. Pokud necvičíš nebo se ti změní program, je úplně stejně použitelný a snadno přizpůsobitelný.

Doporučené doplňky a jejich dávkování jsou přesně rozepsány v jídelníčku. Základní sestava doplňků vychází z metabolického typu pro doplnění organicky vázaných minerálů, vitamínů a klíčových mikroživin. Další doporučuji podle individuálním požadavků, cílů a finančních možností klienta.

Doplňkové poradenství je samozřejmé a zahrnuto ve službě. Úprava jídelníčku po určité době, pokud je potřeba při změně cílů apod., probíhá za zvýhodněnou a individuální cenu dle rozsahu úprav.